FINALISTES CONCURS PORTADES "ÚLTIMA HORA"

Un dels objectius, dins de la programació de Llengua Castellana, és conèixer els textos periodístics. Una manera d'aconseguir aquest objectiu i dur-lo a la pràctica, és treballar utilitzant premsa local.

El grup Serra, en el seu periòdic Última Hora, organitza cada any un concurs de portades, en el qual participen els nostres alumnes de 2n d'ESO. Aquest any el tema és "Defensa i cura dels animals".

Us presentem aquí, alguns dels treballs que han estat publicats, i han quedat classificats per a la final.

Des d'aquestes línies els desitgem Molta sort!


Share this post

Sobre nosaltres

Centre concertat, situat al centre de Palma, obert a tothom i amb 3 etapes educatives: Educació Infantil, Educació Primària i ESO. Col·legi fundat per RRTT Trinitàries ja fa més de 200 anys i que des de setembre de 2018 pertany a FEST. Des dels seus inicis, la nostra escola fa públic el seu compromís de servei a la societat i, preferentment, a les classes més desfavorides i a l’Església, com a escola cristiana arrelada a la cultura del nostre temps i inserida a la realitat social del nostre poble.