SUSPENSIÓ DE LES CLASSES PRESENCIALS

Benvolgudes famílies,

Seguint les directrius donades per la Presidenta del Govern Balear, Francina Armengol, i amb l'objectiu de contenir el COVID-19, se suspendran les classes presencials a totes les etapes de la nostra escola, a partir de dilluns dia 16 de març, i probablement durant 15 dies.

El personal docent i no docent , si no hi ha contraordre, continuarà la seva jornada laboral. El professorat guiarà totes les tasques d'aprenentatge, en línia, en la mesura del possible.

Us pregam, que esteu atents a les informacions que anirem enviant a través de la plataforma educativa, tant pel que fa al que ens arribi de Conselleria d'Educació, com a les feines que rebreu per continuar amb el procés d'aprenentatge del vostres fills/es. 

Disculpau les molèsties.

Salutacions

Share this post

Sobre nosaltres

Centre concertat, situat al centre de Palma, obert a tothom i amb 3 etapes educatives: Educació Infantil, Educació Primària i ESO. Col·legi fundat per RRTT Trinitàries ja fa més de 200 anys i que des de setembre de 2018 pertany a FEST. Des dels seus inicis, la nostra escola fa públic el seu compromís de servei a la societat i, preferentment, a les classes més desfavorides i a l’Església, com a escola cristiana arrelada a la cultura del nostre temps i inserida a la realitat social del nostre poble.